28 листопада 2016 р. у малому залі Миколаївської ОДА, відбувся круглий стіл на тему: «Спроможні громади Миколаївщини. Практики, виклики, перспективи» за участю депутатів Миколаївської обласної ради; представників Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОДА; представників органів місцевого самоврядування і сіл, що створюють 20 об’єднаних громад; науковці; громадські експерти та ЗМІ.
Організаторами круглого столу є: ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва (ФРММ), Миколаївська ОДА, Миколаївська обласна рада, Офіс Реформ у Миколаївської області, Офіс розвитку Миколаївщини.
Круглий стіл відбувся в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження» та є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 р.
Метою круглого столу було: спільне бачення органів місцевого самоврядування Миколаївщини, Миколаївської ОДА та громадськості щодо нагальних кроків у формуванні спроможних територіальних громад.
Завданням круглого столу, було :
- Здійснення аналізу практики, викликів, перспектив реформи децентралізації на Миколаївщини, зокрема добровільного об’єднання громад;
- Першочергові кроки підтримки практиків реформи децентралізації, зокрема 19-ти об’єднаних громад Миколаївщини;
- Можливості ресурсної підтримки органів місцевого самоврядування - практиків реформи децентралізації.
Серед запрошених також були :
- Депутати Миколаївської облради. Члени постійної комісії обласної ради з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій. Представники фракцій Миколаївської облради;
- Представники учасників грудневих виборів місцевих голів та депутатів 19-ти об’єднаних громад, зокрема діючі сільські голови секретарі сільрад, депутати, та фахівці з публічних фінансів;
- Клієнти та партнери ФРММ (представники ОМС і громад м. Вознесенська, Куцурубської ОТГ, а також представники Кривоозерської РДА і Первомайської районної ради) ;
- Представники Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської облдержадміністрації;
Представниками від Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади були сільський голова Інна Копійка та начальник відділу фінансів та бухгалтерського обліку Наталія Лаврик.
У роботі круглого столу також брали участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко, директор ФРММ Михайло Золотухін, директор офісу реформ у Миколаївської області Валентин Бойко.
Під час обговорення учасники круглого столу розглядали наступні питання :
- Які результати вже отримали створені об’єднані громади? Які проблеми та перешкоди заважають процесу об’єднання громад?
- Що необхідно зробити найближчим часом, аби покращити систему управління громадами і покращити якість послуг, які надаються громадянам?
- Аналіз досягнень, викликів, перспектив реформи децентралізації на Миколаївщини, зокрема добровільного об’єднання громад Миколаївщині
- Практики застосування можливостей децентралізації, зокрема демократії участі і самоорганізації для вирішення нагальних соціально економічних проблем сіл
- Як cформувати бюджет, як формувати штати в ОТГ на 2017р.
- Можливості ресурсної підтримки органів місцевого самоврядування - практиків реформи децентралізації
Також були обговорені рецепти виживання і розвитку та можливості ресурсної підтримки новонароджених ОТГ Миколаївщини за кошти Державного фонду регіонального розвитку, місцевих і міжнародних донорів у 2016-17 роках. А саме:
Про реалії бюджетних відносин в 2017 р. інформувала Олеся Голинська – експерт ФРММ, Доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України, консультант з економічних питань Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).
На прикладах сіл що увійшли у склад Куцурубської об’єднаної громади, було розглянуто практики застосування можливостей децентралізації, зокрема демократії участі і самоорганізації для вирішення нагальних соціально економічних проблем сіл. Заступником голови ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» доцентом ОРІДУ НАДУ при Президентові України Андрієм Крупником було проаналізовано відповідний українськи, а головою Кривоозерської РДА Олексієм Мирошниченко - польській досвід.
Всі присутні приймали активну участь у дискусії.
Фахівець із зв'язків з громадкістю та пресою
Тетяна Федорова
|